Uitnodiging Synagogelezing 16 februari 2023

Onderwerp: “Een betoog van Nicodemus? De Hebreeënbrief herlezen”

De lezing wordt verzorgd door ds. Bart Gijsbertsen, emeritus predikant, Kampen.  Hij heeft recent een boek met deze titel geschreven.

De Hebreeënbrief wordt door velen gelezen als bewijs dat het joodse geloof is achterhaald door het christelijke. Maar is dat terecht?

De ‘Brief aan de Hebreeën’ lijkt het betoog te zijn van een Joodse schrift-geleerde. Hij citeert meer dan honderd teksten uit de Septuagint (het Griekse ‘Oude Testament’) om dat betoog te onderstrepen.

Bart Gijsbertsen zocht al die teksten op. Zijn bedoeling was om de logica in dit betoog van stap tot stap te volgen en te gaan begrijpen. Die logica dwong hem ertoe om het Grieks regelmatig anders te vertalen dan hij gewend was. Het resultaat van zijn herlezing en vertaling opent de ogen voor een prachtig perspectief. De brief blijkt een unieke visie op Jezus te hebben, zoals je die nergens in de andere geschriften van het Nieuwe Testament terugvindt. In die visie wordt het joodse geloof allesbehalve ontkracht. Het is eerder zo dat de universele dimensies ervan nog meer uit de verf komen.

U wordt van harte uitgenodigd om deze synagogelezing bij te wonen.
Datum en Tijd: Donderdag 16 februari 2023 om 19.30 uur
Plaats: Synagoge Zuidlaren, Zuiderstraat 1,  9471 KJ Zuidlaren
Entree € 8,00. Contant te voldoen bij aankomst.  NB  Pinnen of contactloos betalen is NIET mogelijk. Indien u komt zonder aanmelding dan loopt u het risico dat het maximaal toelaatbare aantal aanwezigen bereikt is.
Aanmelding bij: Margriet Volders email: mwvolders@concepts.nl   of telefonisch 0593-522250

Met hartelijke groet
D.J.Douwstra
Secretaris Classicale Werkgroep Kerk en Israël Groningen-Drenthe